avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate catalinabaltag

Activitate catalinabaltag

Răspuns la discuția executare silita
Am uitat sa spun ca dosarul meu a fost preluat de Kruk la data de 01.06.2013 iar cesiunea a fost facuta la data de 14.06.2013.
Răspuns la discuția executare silita
Cum se face contestatie la executare?
Am luat un credit de nevoi personale cu asigurare de viata si somaj de la Cec in noiembrie 2011 in valoare de 20400lei.Am platit ratele o perioada apoi nu am mai platit lunar doar din cand in cand.In martie 2013 a venit un reprezentant din partea Cec-ului si mi-a inmanat o instiintare de plata de 2840 ron ca sa fiu cu datoriile la zi iar eu am mers a doua zi si am platit suma solicitata(la cateva zile m-au sunat cei de la Cec si mi-au spus sa mai depun 10 lei).Urmatoarea luna am platit rata corespunzatoare iar in mai in loc de 320ron am platit 250 ron ,pentru ca cei de la Cec au spus ca pot plati si mai putin important sa fie depus ceva.In Iunie 2013 am fost contactata de Kruk Romania spunandu-mi ca dosarul meu este la ei si sa semnez un angajament de plata cu ei.Binenteles nu am semnat asa ceva mergand imediat la Cec sa cer explicatii ei spunandu-mi ca doamna care s-a ocupat de dosarul meu nu mai este si cea care se ocupa acum nu a auzit de Kruk Romania si nu intelege ce sa intamplat dar sa vorbesc cu cei de la Kruk.Am sunat la Kruk (intre timp platind vreo 3 rate)iar ei au spus ca nu au cum sa-mi dea detalii sa merg la Cec (deci ia sita nu-i sita).Vineri am primit informare de la executor ca sunt executata silit pentru restanta de la Cec reprezentata de Kruk Romania.Ce este de facut?