avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Activitate jubleanualexandru

Activitate jubleanualexandru

Multumesc de sfaturi, o sa incerc sa insist la ANAF desi am reusit sa vb la telefon direct cu persoana care elibereaza aceste adeverinte si mi-a comunicat ca lor nu le apare taxa platita. Cel mai probabil banca a achitat cu un OP pentru mai multe masini si nu a fost inregistrata ANAF corect. Oricum sunt slabe sanse sa rezolv ceva pana pe 10 cand imi expira asigurarea. eu vroiam ca pana atunci sa rezolv toate actele sa o pot vinde...
Buna ziua,

Sunt posesorul unui autoturism VW si doresc sa il vand. Prima inmatriculare a masinii a fost facuta in 19.05.2007 de catre ABN Amro, care s-a transformat in RBS. Fiind imatriculata dupa 1 ian 2007 in mod normal taxa trebuia platita. Am fost la Finante pentru a solicita o adeverinta care sa ateste plata taxei si ne recupararea ei. De la finante mi-s a spus ca nu pot sa imi elibereze aceasta adeverinta si ca este necesar sa duc copie dupa ordinul de plata din 2007. Avand in vedere situatia bancii care a inmatriculat masina sunt slabe sanse sa obtin o copie. Ce ma sfatuiti sa fac? Nu ar fi normal ca cei de la ANAF sa faca aceste verificari daca taxa a fost platita sau nu, fara sa fie nevoie sa le duc eu o copie dupa OP-ul care sa ateste ca a fost platita?
Multumesc,
Alex