avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate caluschi

Activitate caluschi

Răspuns la discuția Respectarea masuratorii primariei
am incercat sa vorbesc cu veciunul , dar nu este posibil.Mai mult dupa ce a venit inginerul de la primarie, a sustinut ca l-am mituit.Am fost de acord sa aduca el un expert pt a masura parcela in cauza, dar din pacate azi a continuat mutarea gardului.
se pare ca singura actiune este procesul .( suprafata in metri patrati fiind de peste 50 mt nu pot lasa la bunul plac al vecinului aceasta situatie ). Multumesc pt raspuns.
buna,
in aprilie veciunul s-a aucat de facut gardul .Toate bune si frumoase , dar a stricat gardul vechi si a mutat gardul nou , mai spre mine . Am fost la primarie si am solicitat o masuratoare a proprietatii conform planului cadastral al zonei respective. Mentionez ca proprietatea in cauza este dobandita prin act de vanzare cumparare din 2002.
Conform masuratorii facute de inginerul de la primarie vecinul a intrat in fata cu cerca 1 mt , iar in spate cu cerca 2 mt.
( dupa masuratoarea facuta de mine , dupa planul cadastral pe care l-am avut de la cumpararea casei din 2002 ) , a iesit aceeasi masuratoare ca a domnuluii de la primarie.
Veciunui a ignorat masuratoarea facuta de domnul inginer.si a continuat mutarea gardului.
Doresc sa -l dau in judecata.

Intrebarea este ? Ce pasi trebuie sa urmez ( as vrea ceva repede )?I-mi trebuie martori ? #-o,