avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Activitate anittastanciu

Activitate anittastanciu

Buna ziua,
Povestea e un pic lunguta, am sa incerc sa o spun cat de scurt pot. Ai mei au reziliat un abonament de telefon, televiziune si internet la Telekom. Au vrut totusi sa ramana cu televiziunea si sa mai ceara un program in plus. Au vorbit la relatii cu clientii, telekom a trimis prin curier un pachet cu contractul si un telefon mobil "bonus". ai mei au sunat sa intrebe ce e cu telefonul mobil si de la call center li s-a spus ca e inclus in pachet ca un bonus si sa il ia. cei de la call center nu au mentionat defapt ca ne bagau pe gat si un abonament de telefonie pe care nu l-am cerut. pt ca se grabea curierul, ai mei au luat si telefonul si cand au sunat iar la call center sa intrebe cat ii costa totusi abonamentul atunci au aflat ca e si telefonie in pachet. au vrut sa rezilieze dar li s-a spus ca nu se mai poate. contractul nu il citisera pt ca se grabea curierul si nu voia sa stea nici macar sa se uite in mare. am fost si la sediu la Brasov sa intreb daca se poate rezilia in termen de ceva zile, au zis ca nu. am facut o reclamatie, au zis ca in 14 zile putem rezilia, si sa ducem si telefonul chiar daca nu mai avem cutia de la el. Telefonul e in tipla, cartela nu e rupta, incarcatorul e nedesfcaut dar nu avem cutia. Au zis ca e ok, dar la sediu nu ne-au primit telefonul. Am vorbit iar la call center si am mers a3a oara cu telefonul, pt ca ne spusesera ca au rezolvat si se poate fara cutie sa il returnam si iar la sediu nu au vrut sa il primeasca pe motiv ca nu au cum sa il vanda fara cutie.
Nu e o suma mare dar e bataie de joc sa faci drumul Predeal - Brasov de 3 ori degeaba incercand sa returnezi si sa reziliezi un contract in termen util.
Stie cineva ce e de facut?? Va rog
Multumesc