avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate beast_yoo

Activitate beast_yoo

cyan a scris:

Eu am o nelamurire.
De ce ati intrat totusi cu telefonul in apa?:hm:
Pentru a verifica daca este waterproof sau ati vrut sa sunati pe cineva de sub apa?
Daca producatorul spunea ca telefonul functioneaza si dupa o lovirea cu un ciocan de 5 kg ati fi incercat sa vedeti daca se confirma?
Chiar daca faceti reclamatie la ANPC sau o actiune in instanta furnziorul telefonului poate demonstra folosind un alt telefon de acelasi tip ca este rezistent la apa daca se respecta instructiunile de utilizare.


Am intrat cu telefonul in apa pentru a face o poza .. pentru ca din aceasta cauza am dat niste bani in plus pe un telefon pentru specificatiile care le are ..
pe mine nu ma intereseaza sa faca testul pe alt telefon pe mine ma intereseaza testul pe telefonul meu ..

:) Pai si daca au constatat ca telefonul a " facut baie si este dus" nu trebuia sa imi schimbe ei componentele ? de ce sa le platesc eu daca nu este vina mea? pe langa asta mi au cerut si 1900 ron pt piesele acelea iar un telefon nou in magazin este 1900 ron :))) .. testul cu vata l am facut pentru mine sa ma conving ca in acel telefon intra apa ...
Nu consider reclama inselatoare a celor de la Samsung in legatura cu acest telefon ... consider ca acest telefon a fost defect din fabrica si ma oftica faptul ca nu am ce sa fac sa le demonstres asta ..
Am trimis telefonul la o contraexpertiza la samsung si mi au dat un raspuns ... din care fiecare intelege ce doreste :

Defectul reclamat de client: “contraexpertiza pentru rezistenta telefonului la apa”.

Raspuns service :
"Ca urmare a verificarilor efectuate de catre tehnicianul autorizat SAMSUNG, s-a constatat ca produsul prezinta contact cu lichide, iar pentru a fi adus la conformitate necesita inlocuirea
placii de baza, modulului display, rama si modulul usb"

Eu ce sa inteleg din acest raspuns ? :)) eu am cerut expertiza pentru rezistenta telefonului la apa.. si pentru asta eu am platit .. pentru un raspuns vag din care nu inteleg daca este rezistent sau nu ..
Buna seara,

Acum 2 luni am cumparat un telefon Samsung Galaxy S5 de la Vodafone... In garantie ascest telefon are specificatia "Rezistent la apa"... am intrat in apa cu el conform specificatiilor din garantie (adancime, timp ), insa a intrat apa in telefon ... l-am dus la garntie unde mi au anulat garantia spunandu-mi ca nu l-am folosit cum trebuia .. Insa eu am facut un test banal ... am scos bateria si am pus vata in locul ei si l am bagat in apa ... si tot intra apa in el .. :(( Ce pot sa fac ??? ajutorrr