avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 312 soluții astăzi
Forum Activitate laurentiu1982

Activitate laurentiu1982

va multumesc frumos si va doresc o seara frumoasa :si
Nu stiu sa va spun, asta este ciudat, se poate modifica acest rol fiscal, TM bunica traia cand sa facut chestia asta, eu m-am gandit sa merg la un notar si sa imi dea un act cu cotele legale ale fiacariua si sa merg la primarie sa le modific,credeti ca ar fi o idee buna, ar rezolva ceva...
Credeti ca pe penal ar merge sa fac vreo plangere,mentionez faptul ca mostenitorii fratelui decedat din cota de 2,63 a mamei au mai luat 60 de ari abuziv, multumesc frumos.

Editat de moderator simonete12- motiv pct.1.3 din Regulament ( nu este necesar sa editati mesaje consecutive)

Nu a fost facuta indiviziunea si nici nu cred ca avem sanse sa se fata pentru-ca nu se poate discuta cu fratele in viata si mostenitorii celuilat decedat, acesta impartie a fost data la primarie din 2006 decand se platesc taxe si impozite si bineinteles ca terenul a fost de mult impartit in acest mod aici este problema, noi nu stim cum sa facut acesta impartire la primarie si nici cum poate fi modificata...
Nu exista certificat de mostenitor, este doar acel titlu de prorietate, nu vor sa mearga la notar pentru partajul voluntar, nu au vrut sa vina nici la primarie pentru a se elibera anexele, cat priveste partajul la instanta ei nu vor da niciodata datele personale pentru cerere iar in procedura regularizarii nu va fi bine , nu stiu ce sa fac deaceea sunt aici poate sunt idei la care nu m-am gandit...
TV, mama sa trezit la primarie care are de platit impozit pe 2,63 ha si ca TM nu este inregistrata la primarie cu pamant in conditiile in care ea a facut cerere de reconstituire a dreptului de proprietate pe toata suprafata de pamant,iar ulterior sa emis titlul cu cei 4 coproprietari...

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi daca se poate cu privire la:

Exista un titlu de proprietate cu 4 coproprietari, BV(fiica lui TM(decedata) si TG(decedat) din casatorie),TM, TI(decedat) si TN (2 frati din afara casatoriei lui TM cu TG).
Acesti doi frati din afara casatoriei au impartit pamantul la trei (BV-2,63ha, TI-2,70ha si TN-2,50ha, teren pe care-l-au declarat si la primarie la taxe si impozite si au omiso pe TM din acesta imparteala, intrebarea mea este cum pot modifica la primarie acesta imparteala nelegala( automat cei doi si-au atribuit pamant care nu le apartiene,cotele fiind de 1.89 ha pentru fiecare prin impartirea la 4 coproprietari) si cum pot imi pot recupera terenurile luate abuziv inclusiv partea din casa luata si ea abuziv. imi puteti daca cateva sfaturi va rog stiu ca este cam complicata situatia.Multumesc frumos.