avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate livia26

Activitate livia26

Discuție Custodie unica
Buna ziua,


In urma cu 9 luni l-am dat in judecata pe tatal copilului meu in varsta de 8 ani pentru ca nu avea grija de el,nu il suna,nu se interesa deloc de el...noi am fost impreuna 7-8 ani din care a rezultat copilul nostru,ne-am despartit cand baiatul avea 4 ani iar de atunci practic eu il cresc eu am grija cu tot ce ii trebuie la copil el nu sa interesat deloc de baiat,tatal copilului fiind plecat in Germania si vazand ca nu pot ajunge cu el la nici o discutie referitoare la copil am intentat proces asupra lui. Fosta soacra ma dat si ea pe mine in judecata cum ca nu o las sa isi vada nepotul...eu am explicat la avocat si judecator ca nu l-am mai lasat la ea pentru ca ori il luam murdar ori cu bubite pe corp din cauza la ce ii dadea sa manance ori lovit,si am hotarat sa nu-l mai las la ea. Procesul s-a incheiat,bunica trebuie sa-l ia un weekend pe luna de vineri de la ora 18:00 pana duminica la ora 18:00 iar tatal lui in vacanta de vara toata luna iulie,câte o săptămână în vacanţa de Paşti şi cea de Crăciun din fiecare an, alternativ, respectiv în anii impari de Paşti iar în cei pari de Crăciun si sa-mi dea pensia 181 de lei minimul pe economie.Tin sa precizez ca anul acesta de paste trebuia sa vina sa il ia dar nu a venit iar luna iulie am inteles ca nu vine acasa deci iar nu vine..pensia nu mi-a platit de anul trecut din septembrie de cand l-am dat in judecata pana in momentul acesta,iar eu vreau ca sa am custodia unica pentru copil..ceea ce am si incercat sa fac dar nu s-a aprobat din cauza ca nu am probe,probe as avea daca l-ar fi chemat in tara pe toata durata procesului sa-l puna sa faca test antidrog pentru ca el se drogheaza iar in Germania se ocupa cu prostitutia...adica proxenet. Intrebarea mea este daca vreau sa-l dau din noua in judecata si sa-l chemeie in tara sa isi faca testele exista vreo sansa sa am custodia unica? Multumesc