avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1054 soluții astăzi
Forum Activitate Anagnoste Iulia

Activitate Anagnoste Iulia

Am fost in situatia de a apela la serviciul 112 pentru ca mi- fost fortata usa de la apartamentul proprietate personala si au intrat prin efractie cei doi chiriasi carora le restrictionasem accesul fiind contractul expirat si cu datorii neplatite de 6 luni.Politistii au venit au fost de fata cand am fost amenintata eu si sotul ca daca venim la usa lor(de drept a noastra )acestia ne dau cu ceva in cap.Chiriasul a declarat la intrebarea politistilor ca nu-i lipsesc lucruri din apartament.Aceste doua chestiuni lipsesc din nota de servici facuta de politisti in data respectiva.Practic la plangerea penala facuta nu pot conta pe acest adevar ascuns de oamenii care sunt platiti sa previna infractionalitatea!(am aflat continutul notei de servici de la comisarul care ancheteaza cazul).
Ce este de facut?Cum sa procedez fiindca ma revolta tare comportamentul lor iresponsabil! Sunt platiti din bani publici sa respecte legea valabila pentru toti. Va multumesc anticipat daca doriti sa-mi oferiti un sfat.
Sunt in situatia in care doresc sa am ca martor un politist care a constatat(serv.112) o violare de domiciliu .Poate el avea motiv sa lipseasca de la proces spunand ca e la servici sau ca nu are chef sa vina?Va fi el sau eu amendata de judecator daca nu vine la proces?Va multumesc anticipat pentru opinii.......
Este vorba de un proces de evacuare a unor chiriasi care nu mai vor sa paraseasca
De 7 luni a expirat contractul chiriasilor mei si ei nu doresc sa plece si nici sa achite datoriile facute .Am achitat eu ca sa pot sa tai lumina si gazul . Am schimbat incuietorile iar ei au spart usa.A venit Politia romana si a constatat si cum a venit asa au plecat!Ba mai mult au spus ca daca ne mai prind la "usa lor"PE NOI PROPRIETARII ne dau cu ceva in cap fiindca, iarna legea le permite sa stea in continuare !(ACEASTA AFIRMATIE FACUTA DE FATA CU POLITISTII)
Am luat avocat ,iar la primul termen ei au obtinut o amanare de o luna pentru ca sunt grav bolnavi !!!!!!!
Clar este ca si eu voi fi sigur bolnava cu capul pana scap de acestia .......(in cate luni?)
Ce ma fac daca dreptul meu de proprietar e luat in deradere de justitie !
Sunt eu obligata sa suport acesti paraziti,si pana cand si de ce ?
Sunt un caz disperat.Ce sa fac?
POLITIA EXISTA DAR E INCOMPETENTA IN ASTFEL DE SITUATII.APROAPE CA NU-MI VINE SA CRED CE MI SE INTAMPLA.
NU MAI STIU CUI SA MA ADRESEZ . VA ROG SALVATI-MA!!!!!!!!!