avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1565 soluții astăzi
Forum Activitate neicaion

Activitate neicaion

Buna ziua! In speranta ca voi primi un raspuns va multumesc anticipat. In 2013 am primit de la primarie, o somatie de plata a impozitului pentru o suprafata de aproximativ 4000m patrati de teren intravilan,suma fiind de 256 rol , fiind obligata sa platesc retroactiv,din 2008. eu sunt vaduva,fica unui veteran de razboi, cu o pensie de 400 rol. Amplatit suma respectiva,pt a nu intra in alte penalizari, dar am cerut sa vad pt ce platesc. M au plimbat de la taxe si impozite la cadastru, la registu agricol,primar, din nou la taxe si si cadastru si iar la registru, si iar si iar... eu ma deplasez cu un cadru de sustinere...nu am mai putut,asa ca am renuntat Anul acesta am primit din nou instiintare de plata....am fost cu fiica, si ea pensionata de boala. ...aceasi hora taxe cadastru,registru....cel de la cadastru,fost militian apoi politist acum sef la cadastru se facea ca le cearta pe ,,doamnele,, de la taxe si registru. Apoi ne au trimis din nou la registru neuitnd ca la iesire din biroul dansului sa ne spuna ,,larevedere,,(adica am treminat cu voi) NU AM PUTUT AFLA UNDE ESTE TERENUL RESPECTIV , NU AU PUTUT SA MI ARATE (SAU N AU VRUT)VRE UN ACT SPUNAND CA NU MA PRIVESC SI NU POT VEDEA UN ACT CARE NU MI APARTINE. DESI NUMELE BUNICULUI UNCHIULUI SI MAMEI MELE SUNT SCRISE NEGRU PE ALB IN LIMBA ROMANA PE ADEVERINTA DE PUNERE IN POSESIE. STIU ASTA PT AM CONTACTAT SOTIA VARULUI MEU (SI EL DECEDAT) COMOSTENITOARE SI EA. AM PUTUT VEDEA O COPIE A ADEVERINTEI DE PUNERE IN POSESIE....DAR NU STIU C SA FAC...AS VREA SA VAD MACAR ACEL PAMANT UNDE SE AFLA...(NICI SOTIA VARULUI NU STIE FIIND SI EA IN VARSTA) daca tot il platesc credeti ca am dreptul sa l vad macar ?la cadastru nu au stiut (oare?)sa mi spuna. EU CRED CA VOR SA MA FACA SA RENUNT LA PAMANTUL ACESTA...DAR NU POT...TATAL MEU A LUPTAT PT PAMANTUL TARII ASTEIA SI A MURIT PE FRONT .S AR RASUCI N MORMANT. CU PRIMARIA NU AM NICI O PRETENTIE CA MI AU LUAT BANII ..NU AM CE FACE SUNT FIE FOSTI POLITISTI FIE SOTII DE POLITISTI...SI AU SI EI SALARII MICII.... CE AS PUTEA EU SA FAC? LA TRIBUNAL NU POT MERGE ....IAR CU PENSIA MEA...NU MA PT LUPTA CU EI ...VA MULTUMESC