avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Activitate Plasmaterus

Activitate Plasmaterus

buna ziua m-am lovit pentru prima oara in cei 5 ani de zile de cand am permisul de aceasta situatie si nu stiu cum sa procedez:in data de 07/09/2015 am fost oprit de catre un agent al politiei rutiere pentru ca nu am acordat prioritate la trecere (spusele lui) In fata magazinului Unirea am vrut sa fac dreapta dupa ce coloare semavorului s-a facut verde,bine inteles si la pietoeni facand dreapta s-a facut tot verde le-am cedat trecerea celor doi pietoni care se angajasera in deplasare si pe refugiul respectiv mai era inca un pieton cand deja trecusem jumatete cu masina s-a gadit si acela sa treaca,in putin mai sus de statia de autobuz inspre semofor(in fata magazinului ZARA am fost tras pe dreapta de catre un agent.i-am inmanat actele si de aici a inceput haosul:ca dece am folii pe partea din fata a masini(i.am raspuns foarte frumos ca le pot da jos )a stat stat ca de ce nu purtam centura (asta chear o aveam dar i momentul cand mi-a cerut actele am dat-o jos ca sa scot actele din torpedo i-am explicat si nu a mai insistat pe acest subiect,dupa care spune ca nu o sa-mi ia talonul ca imi suspenda permisul#-o,pentru neacordare de prioritate(i-am spus ramane la latitudinea dumneavostra dak considerati ca am gresit .......cum considerati! )a stat a stat sa gandit si tot spunea nu ca ma uit la intersectie si tu nu ai dat prioritate.....avand 4 persoane cu mine in masina una din ele i-a spus ca nici macar nu cacase in momentul trecerii noastra..s-a enervat si mi-a luat actele la masina si mi-a luat permisul pe o perioada de 30zile.am vre-o sansa sa castig in instanta?nu a pus nimic la martor asistent in schimb eu am 4 martori?