avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 992 soluții astăzi
Forum Activitate birjovanumarian

Activitate birjovanumarian

Răspuns la discuția Probleme bancare
mai exact :
Am restante la Raiffasen,la un credit,de 2.800 RON iar in lunile iulie si august mi.au oprit ambele salarii (integral) si din luna septembrie jumatate.In principiu am scapat de restante astea si am ajuns la zi.Astazi cand mi-am verificat cardul am observat ca aveam -294Ron Am fost la Raiffaisen si am intrebat de unde restanta iar raspunsul lor a fost ca mi-au oprit cele doua salarii pentru descoperitul de cont,fara ca eu sa cer asta,iar acum in continuare sunt restant banci cu suma de 2.800 Ron.Eu doua luni am trait din ce am putut,salariul meu este de 1.200Ron si as vrea sa stiu daca as putea da in judecata banca pentru lunile consecutive in care mi-au oprit intreg salariu
Buna ziua.As dori sa aflu daca pot da in judecata banca de unde am credit deoarece mi-au facut o oprire pe salariu timp de trei luni.Si nu 30%...integral (tot salariul).Cand am fost la ei si i-am intrebat mi-au raspuns ca normal ar fi trebuit oprit 1/3 dar ca sa faca asta ar fi trebuit sa aduc ceva prin care sa-i "urecheze" pe ei si sa le spuna ca nu au dreptul acesta.Tin sa mentionez ca am o descoperire de card inafara de credit la ei.