avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Activitate sly200

Activitate sly200

Va intele ce spuneti.....domnul respectiv nu a pus bara jos pe pamant , sau a incriptionat pe asfalt ca este locul sau de parcare ci a pus a tablita de lemn pe peretele blocului , pe peretele exterior al apartamentului meu . Daca punea pe pamant nu ma deranja sau ducea bara rabatabila ....stiu ca era legal , dar nu pe peretele blocului. Acum mai urmeaza sa faca si gauri in perete sa le prinda cu dibluri .....si sa faca toti restul la fel.
ynocentta a scris:

Exteriorul imobilului de locuit in comun reprezinta parte comuna
Conform dispozitii in vigoare,proprietarul nu are dreptul sa schimbe destinatia si aspectul partii comune fara acordul asociatiei de proprietari
Sesizati oficial presedintele de asociatie care detine competenta sa solutioneze problema
Puteti comunica vecinului sa achizitioneze de la serviciul specializat sistem/placuta informativa care se elibereaza tuturor concesionarilor locurilor cu destinatia de parcare




Sotul meu este seful de scara , nu suntem constituiti legal intr-o asociatie .Si nu sunt sigur de provenienta placutei ...adica poate fi procurat de unde spuneti dv.....dar nici atunci fara acordul meu nimeni nu poate pune ?/ Inteleg bine ? Astept raspunsul dv ...cu stima, va multumesc.
Buna!
Va rog sa ma ajutati cu un sfat .....Sa-au licitat parcarile din spatele blocului,si un vecin a amplasat o placuta de lemn de 50/30 pe peretele exterior al apartamentului meu pentru a se vedea al cui este locul de parcare de sub geamul meu .E normal fara sa aiba acordul meu ? Mentionez ca am 3 locuri de parcare dealungul balconului ...daca le apuca pe toti trei .... Mentionez ca doar l-a batut cu cuie,dar fara acordul meu . E legal ? Ce pot face?