avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Activitate mirceaim

Activitate mirceaim

Buna ziua !
Am avut un accident auto, din vina mea in februarei 2015, am fost la politie, am fost amendat, am luat si 3 puncte de penalitate, s-a facut procesul verbal. Eu am RCA la Astra.
Masina care a fost lovita nu a reusit sa faca reparatia pe RCA, si a facuto pe CASCO, la Allians Tiriac. Acum Casco (septembrie 2015) vrea sa recupereze banii in instanta (1197 lei), dand in judecata Astra, eu fiind numit in dosar intervenient, si am primit de la judecatorie (un exemplar din dosarul depus la judecatorie Sector 5), si sa completez o cerere de intampinare si sa adaug copii dupa proces verbal, rca, buletin etc..
Precizez ca nu am fost instiintat ca se face un dosar, ca cineva da in judecata pe altcineva, m-am trezit cu plicul in cutia postala (copii acte de la dosar si o cerere de depunere copii pentru intampinare).
Sunt obligat sa trimit aceasta intampinare ? Deoarece am primit prin posta plicul cu toate actele, fara sa mi se ceara confirmare de primire, semnaturi etc.
Daca da, ce ar trebui sa scriu in ea, sau care ar fi modelul cel mai potrivit gasit pe net, ca sunt o multime de acte de acest fel.

Cu stima,
Mircea Mustatea