avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 810 soluții astăzi
Forum Activitate iliealexandruionut

Activitate iliealexandruionut

Buna seara,
Bine v-am gasit pe acest forum.
Va supun atentiei o situatie destul de neplacuta din viata mea recenta:
NEmultumit de conditiile de munca am decis sa mi caut altceva.Am vazut pe internet postat Sales Key Account Manager ..Am aplicat,m am prezentat la interviu mi au facut o oferta,am semnat o(oferta cu stampila si semnatura.!!).Au insistat muuuult de tot sa nu acord preaviz fostului angajator si sa vin ,,de maine daca se poate''.M am dat demisia joi,vineri am semnat si luni am venit la birou.(01.08.2015 semnat-03.08.2015 prima zi.)Acum incep problemele:in oferta scrisa este prevazuta pozitia de Sales KEY account manager,ca in anuntul de pe net...DAR in contractul pus in fata vineri dimineata..SURPRIZA!!!scria agent de vanzari cu cod COR 332203!!cand am cerut explicatii mi au spus ca KAM nu exista in COR si ca cea mai apropiata ca incadrare(nu ca atributii !!)este functia de agent..Plecam din prima dar deja nu mai aveam job!...In oferta mai scria ca aveam contract medical cu M.dL..e si vizita medicala am facut o la x clinica..samd.,in oferta scrie ALB PE NEGRU masina de servici SI IN INTERES PERSONAL dar in realitate bag bani din buzunar ca sa merg la munca..
DAR..la prezentarea contractului mi a fost prezentata si o oferta de bonusare(sunt om de vanzari si sper la bounusuri consistente..)DAR DOAR ARATATA O HARTIE NU SI DATA SA O SEMNAM IMPREUNA!!Adica nici astazi nu stiu ce bounusuri am nici pe luna nici anuale...samd..adica doar salariu fix.plus inca cateva ,,derapaje ''..INTREBAREA MEA la dvs este-Pot initia o actiune in instanta pentru vreo incalcare a codului muncii/civil..vreo lege din tara asta?!?!.Nu ma pricep deloc si am nevoie disperata de sfaturi pertinente...Voi pleca curand de la ei dar vreau sa i fac sa plateasca pentru ca m au mintit si si au batut joc de mine!
PS:am fizic oferta datata si contractul de munca unde se vede clar diferenta!!!

Astept un raspuns urgent!!!
Multumesc.