avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Activitate CRIScori

Activitate CRIScori

Buna ziua si multumesc.
DE vreo 2 ani nu am mai fost in Ro si imi doresc sa inchid sa inchid polita asigurare de la NN .
Doar ca nu accepta persoana delegata de mine si ca sa pot trimite cerere recomandata prin posta am nevoie de semnatura agentului care a facut asigurarea.
Am gasit cererea pdf,am imprima-.o doar ca la sfarsit imi cere si semnatura asiguratorului.
Chiar am nevoie de aporbarea asiguratorului ca sa pot trimite eu la Buc actele de reziliere ?
De ce se mai pun la dispozitie cererile de imprimat daca pana la urma tot la ei in birou trebuie sa mergi ?a
Mi se pare absurd.
Buna ziua.Vreau sa cer pensia alimentara din venitul sotului ce lucreaza in alta tara.intrebearea este: CINE MA ASIGURA PE MINE CA PATRONUL LA CARE ESTE ANGAJAT VA RASPUNDE SCRISORII(ADRESEI),SI VA COOPERA CU AVOCATUL MEU SA NE ZICA VENITUL LUI? AR PUTEA SA NU RECUNOASCA CA SOTUL LUCREAZA IN FIRMA LUI?
Discuție LEGEA 100/1992
Buna ziua. intrebarea mea este: avand in vedere legea 100/1992 unde a aderat si Romania,eu avand tutela totala al copilului as putea fi acuzata de rapire de fostul sot? (intentia mea este sa deschid proces pt marirea pensiei,si ma gandesc sa nu se foloseasca de asta,desi nici unul din noi nu locuieste in Ro)