avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate CazacuMihai

Activitate CazacuMihai

Răspuns la discuția permis anulat
Pe data de 15.09.2015 am platit amenda. in ce luna pot da din nou de permis? Dupa 15 februarie sau 15 Martie???
Răspuns la discuția permis anulat
deci din data de cand am platit amenda 6 luni????? dau decat sala sau si traseu?? Si mai am o rugaminte ce acte imi trebui atunci ca sa pot da iara de permis??? va multumesc
Răspuns la discuția permis anulat
am primit o comunicare hotarere penala in care se hotaraste..in baza art336 alin.1 N Cod penal cu aplicarea art 396 alin.10 NCPP condamna pe inculpat la pedeapsa de 2000 de lei amenda ( 200 zile amnda x10 lei pe zi) pentru savarsirea infractiunii de conducerea unui vehicul sub influenta alcoolului..Atrage atentia inculpatului asupra dispozitiilor art 63 si 64N COd penal, privind inlocuirea pedepsei amenzii cu inchisoarea respectiv cu prestarea unei munci neremunerate in folosul comunitati......dupa ce am primit asta am achitat amenda de 2000 de lei.....
Discuție permis anulat
buna seara am o mare nelamurire...pe 21 noiembrie 2014 am fost oprit de politie si consumasem alcool am refuzat echilotestul asa ca m.au dus la sange am avut 1,25 la prima si 1,15 la a doua. sa judecat tot si astazi am primit o instintare........PRIN PREZENTA VA COMUNICAM CA INCEPAND CU DATA DE 14.10.2015 VI S-A ANULAT PERMISUL DE CONDUCERE CATEGORIA B NR T00140470R CONFORM ART. 114 ALIN.1/B DIN OUG 195/2002.....cand pot da iara de permis si cum se face???? va multumesc o seara buna