avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1298 soluții astăzi
Forum Activitate ikim23

Activitate ikim23

Discuție Urgentare caz
Buna seara.

Sa va prezint problema mea.Acum 4 luni am avut un accident rutier, eu fiind soferul si vinovatul.La iesirea de pe autostrada A2 la sensul giratoriu nu am acordat prioritate si am intrat sub remorca unui TIR.Am avut toate actele in regula si nu am consumat alcool sau substante halucinogene.Prietena mea care a fost in dreapta a fost tare speriata si a fost luata de ambulanta la Spitalul din Constanta.I-au facut analize si i-au spus ca nu are nimic, i-au dat si acte doveditoare, ulterior am fost la sectie si a declarat ca nu a patit nimic.Permisul mi-a fost suspendat pe o perioada de 90 zile doar pentru ca ea a mers la spital, altfel nu imi suspendau.Am primit dovada cu drept de circulatie insa nu am prelungit deloc.Perioada de suspendare de 90 de zile a expirat si dosarul meu inca se afla la parchet.Mi-au spus de la politia rutiera ca pana nu imi pot da permisul pana nu se inchide cazul.Am fost la Parchet si mi-au spus ca au primit dosarul dar inca nu s-a ocupat nimeni de el si nu se stie cat mai dureaza.Ce pot face pentru urgentare?Exista solutii?Multumesc