avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate bva9090

Activitate bva9090

Am verificat si seria si numarul si exact cum scrie pe titlul de plata, asa am introdus pe site.
O sa mai verific zilele acestea la Cec.
Va multumesc pt raspuns.
Buna ziua si multumesc pt raspuns.
Pe site-ul MF arata acelasi lucru si la cec ni se spune ca inca nu s-au alocat fonduri.
Ce e de facut?
M-am gandit sa mergem la alt Cec cu nr de ricipisa, sa vedem daca nu ne da alt raspuns.
Multumesc.
Se poate oare sa nu fie actualizat site-ul de verificare a drspagubirilor?
Buna ziua.
Problema mea este urmatoarea.
In luna februarie a anului curent am fost la sediul anrp pt a depune dosarul pt emitarea titlului de plata iar undeva pe la sfarsitul lunii martie am primit si plicul cu titlul de plata al mamei mele.
De atunci si pana acum am fost de cateva ori la CEC sa verificam daca banii au fost virati si ni-i s-a raspuns ba ca nu s-au alocat inca fondurile pe 2017, ba ca sa cautam pe site-ul Ministerului de Finante, ba ca sa mai facem drumuri sa mai intrebam.
Pe site-ul MF arata exact ascelasi lucru si anume ca s-a efectuat plata pt OP-ul respectiv, pt seria si nr nostru.
Intrebarea mea este ca daca pe site-ul lor s-a efectuat plata, cand se efectueaza efectiv catre despagubit? Nu este altfel o metoda sa aflam acest lucru inafara de site-ul lor de la finante? Ca acolo se scrie exact acelasi lucru din martie.
Va multumesc si sper sa ma poata ajuta cineva macar putin.
CU STIMA