avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate remusovidiu

Activitate remusovidiu

Unchiul are probleme diagnosticate de medic sigur insa nu mai stiu exact diagnosticul au trecut cativa ani si am incercat sa uit de perioada aceea , iar matusa inca ii mai trebuie o expertiza medicolegala sa stabileasca diagnosticul inca nu si-a revenit complet se afla sub tratament . Unchiul are 63 de ani iar matusa 53.
In cazul unchiului era un diagnostic care se declansa pe baza nervoasa si stres stiu sigur , cand se enerveaza intr-adevar nu este om de vorbit dar in rest este un om perfect normal si stabil.

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
Sunt in situatia urmatoate :
Verisoara impreuna cu sotul ei locuiesc in apartamentul unchiului si matusii mele , amandoi au buletin si domiciliu facut pe adresa respectiva
Unciul meu a avut 2 internari la spital dupa 2 tentative de sinucidere ( din cauza ginerelui ) iar matusa mea o recenta internare din cauza unei depresii acute (din cauza ginerelui)
In tot timpul in care ginerele unciului meu a locuit impreuna cu ei i-a amenintat , i-a batjocorit , i-a maltratat si agresat fizic fara ca verisoara mea sa stie ba chiar mai mult a intors-o cumva impotriva lor, de aceea precizes ca nu am sprijinul ei si nici a vecinilor care aud scandalurile dar le este frica sa vorbeasca
Ginerele m-a contactat si mi-a spus ca le va prelua drepturile de proprietate si ii va arunca in strada pe motiv ca sunt labili pshihic si nu mai pot sa administreze locuinta , precizes ca eu am drepturi la 25% din acel apartament
Domnilor si doamnelor avocati sunt disperat nu mai stiu ce sa fac , am vorbit cu 2 avocati deja si ambii mi-a u spus ca nu am ce sa fac sa imi apar rudele in situatia asta ... Va rog din tot sufletul daca puteti sa imi dati si mie o speranta ca pot face ceva orice solutie , renunt si la drepturile mele in acel apartament daca este nevoie nu imi mai pasa .. Sunt un tanar de 24 de ani nu stiu cum sa acctionez in astfel de situatii .
Va multumesc frumos