avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1108 soluții astăzi
Forum Activitate amyclau

Activitate amyclau

Cand am spus sol nu m-am referit la pamant ci la placa de beton pe care este fixat parchetul. Inainte, cand spatiul de sub noi era folosit si incalzit, nu aveam aceata problema. Temperatura din casa este fixata la 22 grade. partea de sub parchet este izolata. Noi banuim ca mucegaiul apare datorita faptului ca sub noi este foarte frig.
Buna seara. Stiu ca atunci cand la ultimul etaj al unui bloc se izoleaza din cauza ca ploua in casa etc. toti proprietarii din blocul respectiv contribuie la cheltuieli. Intrebarea mea este urmatoarea: Se practica la fel si la etajul 1? Eu locuiesc la etajul 1 al unui bloc. La parter este un spatiu nefolosit al primariei. Din cauza ca este foarte frig la parter, casa mi s-a umplut de mucegai, chiar daca solul din apartamentul meu este izolat. Inainte nu aveam aceasta problema. Tin sa precizez ca am inceput sa am si probleme de respiratie. Exista vreun cadru legal prin care as putea sa cer primariei sau asociatiei de proprietari sa ma ajute sa rezolv aceasta problema? Va multumesc!