avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate popiea69

Activitate popiea69

Am probleme cu orange, mai exact cu un telefon depus la Orange din Brasov, in data de 21-11-2015 am depus pentru reparatie contra cost un telefon HTC 820 tuxedo grey, la depunerea telefonului in service-ul Brasov ,telefonul aflindu-se in garantie, garantie care nu acoperea inlocuirea geamului spart ,touchscreen. Reparatia urmind sa se faca pe banii mei ,lucru perfect de acord. In data de 23-11-2015 primesc un mesaj de la Orange Brasov in care imi este adus la cunostinta ca interventia asupra terminalului nereusind a fost trimis catre Orange Service Bucuresti , in data de 25-11-2015 sunt sunat de catre o operatoare si mi se aduce la cunostinta ca telefonul nu poate fi reparat deoarece s-a intervenit neautorizat in el, incercind sa ii explica ca nu am umblat in el telefonul fiind in garantie , telefonul fiind achizitionat in luna aprilie din reprezentanta Orange prin programul fidelizare , prelungire abonament, doamna operatoare spunindu mi daca poate sa revina cu un nou apel dupa ce suna la Orange Brasov sa se intereseze, am fost de acord. Dupa aproximativ 30 de min a revenit cu un telefon si mi a adus la cunostinta ca a sunat,s-a interesat iar cei de la service nu recunosc ca au umblat in telefon, deci eu sunt de vina si nu mi se va repara telefonul. In data de 27-11-2015 telefonul s-a intors in Brasov nereparat si cu specificatia telefon neraparabil. Alte explicatii neprimind, sunt intr-o dilema , eu sunind la HTC si intrebind daca telefonul a fost in service la ei, cei de la HTC mi au cerut IMEI-ul telefonului si verificind au spus ca nu a fost in service la ei, nu mai stiu la cine sa apelez si ce sa fac......as dorii daca ma poate ajuta cineva.


Interventie moderator: va rog evitati scrierea cu majuscule si identificarea unor persoane, fizice ori juridice.Multumesc pentru intelegere.