avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Activitate preafericitul

Activitate preafericitul

da, asta am mai citit, dar si ea era imputernicita pe contul acela. Se poate spune ca si ea a contribuit? si ca sunt defapt bunuri comune?
Aceste bunuri comune se refera doar la ce am strans dupa casatorie? sau si ce am depus inainte de casatorie in acel cont.

Multumesc frumos
Alte bunuri nu avem de impartit. Cat despre bani, ei ar exista, sau au existat :)), dar eu mai pot demonstra acum ca exista?Ca sa se imparta ceva, sau ca sa am pretentii la ceva, trebuie sa demonstrez ca banii exista si sunt palpabili, iar eu nu vad cum as putea demonstra. Ea poate spune ca nu mai sunt, ca i-a cheltuit, ca mi-a dat si mie, sau pierdut, sau furati.....etc. Iar daca ii pot demonstra, s-ar imparti in mod egal toata suma?
Buna ziua, cer si eu niste informatii, poate este cineva care ma poate ajuta. Incerc sa zic cat mai explicit si cat mai pe scurt. Impreuna cu sotia sunt de 9 ani, si de doi ani si jumatate casatoriti. De o luna si jumatate ne-am separat ( ea s-a mutat, a plecat ), in urma intalnirii unei dragoste mai mari. De cand o cunosc am inceput sa strangem niste bani, pusi intr-un cont ( eu titular, ea imputernicita ).De cand cu toata povestea, a scos banii din cont cu aproximativ 2-3 saptamani in urma. Intrebarile mele sunt daca pot recupera ceva prin judecata sau bani sunt ca si dusi? pot dovedi ca eu am depus mai multi bani decat ea sau avea vreo importanta ca acest cont este pe numele meu (titular). Prin divort se imparte doar suma depusa de dupa nunta in acel cont? Ma pot folosi de faptul ca eu am ramas fara job chiar in perioada asta sau ca am facut sedinte de psihologie pentru a cere despagubiri morale sau ceva?

Va multumesc anticipat