avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Activitate cmarius_01

Activitate cmarius_01

buja ziua dl adisan am citit raspunsul dv va multumesc dar mai am niste interbari ; ea spune ca legea o sa ii dea ei copii si ca vrea sa ii duca in germania se poate ca legea sa lase copii sa plece atata timp cat copii sunt la scoala in romania mentionez ca parintii ei sunt de partea mea pot sa o dau abandon familiar chiar daca a trecut cateva luni de cand a plecat sa am un avantaj va rog ajutati-ma
da dar ea zice ca ma iubeste si ca asta a fost sa indragaostit si de acel barbat
buna ziua sunt casatorit de 12 ani am doi copii minori eu lucrez de 12 ani la aceeasi firma ea a schimbat multe locuri de munca acum incepe sa imi spuna ca pleaca afara sa munceasca si daca nu o las ea tot pleaca am fost deacord sa pentru 6 un contract de 6 luni mentionez ca copii stau cu mine si are grija de ei mama mea ea dupa o luna a avut acolo la locul de munca niste conflicte si a cautat in alta parte iar aici de la noul loc de munca a inceput discutiile sa nu o mai sun ca este ocupata bineinteles nu o sunam in timpul programului ba spunea ca o sa se descarce telefonul adica anumite motive am inceput sa fiu dubios am aflat pana la urma ca a cunoscut un barbat si ma ameninta ca nu mai vine ca ea sta acolo nu am fost de acord dar i-am zis ca a gresit o iert sa vina acasa la copii pe care ii avem ca nu vreu sa distrugem familia eu nu vreu alta mama sau alt tata la copii mei doresc sa nu o pierd imi spune ca termina contracul vine acasa sta 1 luna si vrea sa plece inapoi la acel barbat ce pot sa fac sa nu mai plece inapoi ce posibilitati legale sunt. Va rog AJUTATI-MA