avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Activitate mariana910521

Activitate mariana910521

Buna ziua,va rog daca ma puteti ajuta..St intr-o relatie de 10 ani,si de 4 ani stam intr-un oras...si eu spunandu-i 'sotului meu' ca vreau sa ne mutam in bucuresti.. ca nu avem nici un sprijin ne gasim greu de munca..etc.

Eu am lucrat recent..si el inca mai lucreaza acolo..avem fetita de 3 ani..la gradi..Nu a luat in considerare ideea mea..printre alte dicuti si certuri,standf in chirie cu factori care ne puneau viata in pericol..nu vrea nici sa ne mutam in alta locuita nici sa venim aici.Pe data de 15.01.2016..am luat fata si am venit la parinti in bucuresti. Acum el a venit am discutata i-am spus decizia mea..imi spune ca am rapit fata,ca o sa ma distruga...ca nu am conditii. Conditiile sunt astfel..pt mom.parinti mei,sora mea mai mik si eu cu fetita intro camera..fb ingrijita, caldura, curetenie, lucreaza ambi parinti.. de luni mi-am gasit si eu job.. si vreau sa ma mut cu chirie doar eu cu sora si fetita.. El ma amenita ca imi ia fata..ca o sa fie razboi,daca nu ma intorc,ca o sa devin o mama denaturata.Iar eu am dovezi ca nu este capabil de ingrijirea ei..a lasat-o nesupravegheata la 2 ani jumate si a inghitit deazepam,ultima data a batut-o ca sa jucat la calculator..pana a varsat tot ce mancase. Eu va intreb acum..ce sanse am ca fetita ra ramana la mine,si el cu toate drepturile care i se cuvin..stiind ca tatal lui are prob pshihice(cu acte)..si mama lui consuma alcool..:(

[Editat de Admin: Va rog folositi litera K doar unde este nevoie. Multumesc]