avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1237 soluții astăzi
Forum Activitate xela10

Activitate xela10

xela10 a scris:

Ridicatul animalelor a durat cateva ore, spre sfarsit a ajuns mama mea acolo, au filmat cum se ridicau animalele, cum le tineau legate, am facut plangere la procuror si alte demersuri fara solutie insa, nimeni nu a mai facut nimic! animalele au fost datE in custodie dar cu toate astea, o doamna care a luat niste capre le-a si vandut! L-au acuzat pe tatal meu, si au ridicat din animalele mele!!!! AM INSISTAT DAR NIMENI NU NE BAGA IN SEAMA! AM CU CE SA DOVEDESC CA SUNT ANIMALELE MELE, IN FILMARI SE VAD ANIMALELE LUATE


Ridicatul animalelor a durat cateva ore, spre sfarsit a ajuns mama mea acolo, au filmat cum se ridicau animalele, cum le tineau legate, am facut plangere la procuror si alte demersuri fara solutie insa, nimeni nu a mai facut nimic! animalele au fost datE in custodie dar cu toate astea, o doamna care a luat niste capre le-a si vandut! L-au acuzat pe tatal meu, si au ridicat din animalele mele!!!! AM INSISTAT DAR NIMENI NU NE BAGA IN SEAMA! AM CU CE SA DOVEDESC CA SUNT ANIMALELE MELE, IN FILMARI SE VAD ANIMALELE LUATE
Buna seara! in aprilie 2015 tatal meu a fost arestat preventiv ca fiind suspec de furtul unor animale! La cateva zile de la arestarea lui mai multe echipaje de piolitie din judetul unde era suspectat de furt au venit la stana pe care o avem, eu fiind proprietarul animalelor, in lipsa mea , s-a ridicat un numar de 80 de animale , politia a adus toate personele din judet care aveau animale furate sa isi 'recunoasca animalele si sa le ia, facandui tatalui meu inca patru dosare de furt, repet animalele sunt ale mele, cele mai multe fiind crotaliate si trecute la numele meu,politia nu a lasat nici un proces verbal, nu ma instiintat ca le-au ridicat, turma de oi si capre se afala la pasunat impreuna cu ciobanul! Nelamurirea mea este de ce mi-au luat propriile animale, i-au facut dosare tatalui meu, iar eu ca proprietar nu am fost instiintat! Repet animalele ereau ale mele acestea ereau trecute si la subventie!