avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1134 soluții astăzi
Forum Activitate MayaDora

Activitate MayaDora

Discuție eos ksi
Buna ziua ! Ajutati-ma va rog cu un raspun la o problema. am primit un plic de la eos ksi in care sunt instiintata ca le datorez suma se 750 de ron. am sunat la numarul lor de telefon si mi-au spus ca au primit din partea Orange un dosar cu numele meu si ca figurez cu un abonament din martie 2011. problema cea mare este in felul urmator. in anul 2011 era casatorita,iar asa zisul sot mi-a furat actele(buletin,card etc) . mi le-a dat dupa cateva saptamani inapoi...dupa multe insistente...in luna martie m-a rugat sa-i ajut un prieten sa-si faca un abonament la orange #-o . Am discutat cu acea persoana ..pentru a-mi spune despre ce este vorba...ne-am intalnit intr-un sediu orange din Barlad si impreuna cu un angajat de acolo...mi-au spus sa semnez trei contracte pe numele unor fete dintr-o alta localitate, sa le semnez eu deoarece ele erau in sesiune si ele nu pot veni. am semnat cu numele meu, fara sa citesc ce semnez( ascultam ce-mi zice angajatul respectiv,unde trebuie sa semnez)
la 2 luni...m-am trezit ccu citatie de la politie...m-am prezentat si acolo am aflat ca sotul meu impreuna cu acel prieten au facut fals in acte :O. am dat declaratie atunci la politie..iar de acolo mi s-a spus ca nu am nici o vina intreaba asta...ca nu am stiut despre ce este vorba. iar acum m-am trezit ca sunt datoare X-( si ca voi fi eexecutata silit ! va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce trebuie sa fac...va multumesc ! :((