avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate keysersoze

Activitate keysersoze

Răspuns la discuția prelungire control judiciar
Buna seara , multumesc de raspuns.
Revin , sunt tot sub urmarire penala , intre timp pe 16 August mi-a expirat ultima ordonanta de control judiciar. Nu am fost instiintat de catre Parchet ca mi-ar prelungi controlul judiciar , de obicei ma chemau sa-mi inmaneze ordonanta . Si in NCPP scrie ca in cazul prelungirii trebuie sa fiu instiintat in aceeasi zi cel tarziu.
M -am dus la semnat si am intrebat in baza carei ordonante mai vin sa semnez , mi-au zis ca nici lor nu le-a venit ordonanta de prelungire :)) dar ca nu -mi inchid dosaru` de supraveghere pana nu le vine ``definitiva`` . Le-am explicat ca nu e vorba de nicio definitiva din moment ce mie imi prelungeste sau nu procurorul . Agentii o tin una si buna ca trebuia sa -i instiinteze Parchetul.Mai mult cel ce se ocupa cu supravegherea mea mi-a zis o gogoasa cum ca daca nu vine nimic controlul judiciar se prelungeste de drept :))) Mie mi se pare absurd si consider ca ei habar nu au de lege ! Intrebarea mea , din moment ce nu am fost instiintat de nicio prelungire pe nicio cale si nici la sectie nu ar fi venit ceva in acest sens , eu inca mai sunt sub imperiul acestei masuri preventive?

Va multumesc anticipat !
Buna ziua ,
dupa 160 de zile de arest preventiv ,judecatorul de drepturi si libertati m-a plasat sub control judiciar. La aceasta ora sunt inca in faza de urmarire penala. As vrea sa va intreb cand imi va fi prelungit controlul judiciar ma va instiinta procurorul sau care e procedura ? Voi fi chemat la Parchet ?

Va multumesc