avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Activitate danyell_crystyan

Activitate danyell_crystyan

Răspuns la discuția Accident cu victima
buna seara si va rog sa ma scuzati dar abia azi am aflat ca sa depus certificatul de la iml si are 95 de zile de spitalizare se poate sa ne impacam sau sfatuitima si pe mine ce sa fac va multumesc
Răspuns la discuția Accident cu victima
am aflat ca victima a depus plangere impotriva mea si ca ar vrea bani. are decat 42 de zile de la iml se poate sa nu se ajunga in instanta si in ce caz firma de asigurari ne poate despagubii tin sa precizez ca masina afost avariata si eu mi-am pierdut locul de munca din cauza ca mi-a fost retinut permisul.mie cine imi plateste salariul pe perioada asta si reperatiile masini.precizez ca eu lucram in austria ca sofer
Răspuns la discuția Accident cu victima
cum se poate dovedi ca nu puteam evita accidentul.conteaza faptul ca victima consumase bauturi acoolice
Răspuns la discuția Accident cu victima
din ce stiu a avut fractura de bazin si 2 coaste rupte dar nu stiu cate zile are de la iml decat de 42 zile de spitalizare. da mi sa retinut permisul de conducere si m-i sa eliberat dovada.am facut inclusiv RAR-ul la masina la prima ora dupa producerea accidentului si totul a fost foarte bine .adica la frane si directie aveam totul montat nou cu 2 zile inainte de producerea acidentului.as dori sa stiu daca imi pot lua permisul inapoi inainte de a se termina cu totul pentru k eu cu el imi castig bani
Răspuns la discuția Accident cu victima
da am permisul retinut dar eu lucrez in austria
si o sa imi pierd locul de munca nu se poate recupera?

nu stiu decat de 42 de zile de spitalizare nu stiu dacz sunt dare de catre IML

viteza era in jur de 70 km


[mesaj editat - vă rog să nu mai scrieţi mesaje consecutive şi cu majuscule. mulţumesc!]
in 16 decembrie 2015 am acrosat cu masina un pieton care se afla pe mijlocul drumului la 10-15 metri dupa o trecere de pietoni.precizez ca eram in afara localitati victima consumase bauturi alcoolice si locul nu era iluminat
victima era imbracata in negru totul petrecandu-se la ora 22.40.am aflat ca are 42 de zile de spitalizare .mi sa facut starea tehnica la masina si a iesit foarte bine avand totul nou montat cu 2 zile inainte de accident.as dori sa stiu cat poate dura procesul si ce as putea pati.si dak imi pot recupera permisul de conducere deoarece eu lucrez ca sofer