avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Activitate aldo1982

Activitate aldo1982

Răspuns la discuția Vanzare teren sub apartament
da cyan cam asa ceva eu rotile si patronul restul masinii iar ca sa poata vinde masina eu trebuie sa dau acordul
la vremea respectiva asa se proceda si in mod legal,si mai ales ca notarul nea spus ce si cum sa facem ca patronul meu sa poata devenii proprietar
la vrremea respectiva foarte multi straini au cumparat in asa fel bunuri imobiliare in Romania si iar.....la vremea respectiva un patron al unui mare club de fotbal actual .....facuse un business foarte floritor......dar aceste lucruri sunt tinute ascunse....
Răspuns la discuția Vanzare teren sub apartament
pffffff.....in Franta se spune ca un avocat bun i ti poate da dureri de cap in numai 5 fraze .....ceea ce dvs a ti reusit (nu am inteles nimic) dar asa cum am spus mai sus problema este rezolvata.....
Răspuns la discuția Vanzare teren sub apartament
bun in urma unei intalniri astazi cu un avocat specializat in drept imobiliar cu actul care am reusit sa mi l procur.... si raspunsul lui a fost foarte placut si surprinzator....
,,-cand ati intrat ati trecut pe langa un mercedes gri nu ?
-da
-este masina mea...eu sunt proprietarul deci nimeni nu ma poate obliga sa o vand''
acestea fiind spuse voi semna acea hartie ca sa traim in pace si nimeni sa nu poarte ura asupra mea
va multumesc pentru mesage
Răspuns la discuția Vanzare teren sub apartament
ell vrea sa depuna plangere pentru a ma obliga sa semnez iar partea financiara nu prea ma intereseaza to aiar din moment ce instanta nu ma poate obliga totul e ok pentru mine
Răspuns la discuția Vanzare teren sub apartament
dar ma poate obliga sa semnez?
Răspuns la discuția Vanzare teren sub apartament
la epoca respectiva cetatenii straini nu puteau devenii proprietari immobiliari in Romania iar eu nu am platit nimic nici o data..........dar in final actul de proprietate al terenului e pe numele meu
Buna seara la toata lumea......
in urma cu 15 ani fostul meu patron de origine straina a vrut sa cumpere un apartament intrun imobil deja construit in orasul meu natal....pentru a putea devenii proprietar al acelui apartament a trebuit ca eu sa devin proprietarul terenului sub apartament......bineinteles ca actul de proprietate l a pastrat el dar impozitul pe teren vine pe numele meu....
de curand fostul patron a intrat in contact cu mine pentru a ma convinge de a i semna o inputernicire pentru a putea vinde acel apartament contra unei sume ....modice....
intrebarea mea este.....ma poate obliga cineva sa vand acel teren (sa semnez acea inputernicire)? am fost deja amenintat ca va angaja un avocat......
va multumesc in avans pentru raspunsurile dumneavoastra....