avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate vasile7106

Activitate vasile7106

Intradevar solutia este neurmarirea penala si cheltuielile judiciare ramin in sarcina statului,este vorba doar de cele doua amenzi
Buna seara domnule avocat ! in primul rind va multumesc pentru ajutorul pe care m-i la-ti dat si pentru timpul acordat ,dupa explicatiile dumneavoastra am inteles despre ce e vorba nu vreau sa profit dar mai am o singura intrebare dupa parerea dumneavoastra credeti ca merita sa incerc aceasta plingere sau sa accept sentinta.Va multumesc.Cu stima!
Buna seara am nevoie de sfatul unui cunoscator al legi si al procedurilor juridice,dar sa va scriu despre ce e vorba ,in anul 2013 ma aflam impreuna cu fiul meu pe un drum comunal la volanul auto personal ,i-am incredintat fiului meu conducerea auto ,tocmai terminase scoala de soferi daduse sala,si urma sa dea orasul amfost opriti de un echipaj de politisti locali dusi la post unde am dat declaratii,s-a intocmit un dosar penal ,in temeiul incredintari si conduceri auto fara permis,dosarul a stat doi ani la postul de politie de unde a fost inaintat la parchet ,de unde sa dat solutionarea cauzei prin doua amenzi de 1000lei.Asi dori sa fac o plingereimpotriva acestei solutii.Am intrebat un avocat de pe holul judecatoriei care mi-a spus ca e complicat si trebuie sa-i platesc un onorariu.Mai vreau sa va spun ca fiul meu a terminat intre timp FEA Iasi Va multumesc pentru ajutor