avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1055 soluții astăzi
Forum Activitate costin2016

Activitate costin2016

Răspuns la discuția Violare corespondenta online
in mesajele de pe facebook discutam cu alti baieti despre femeile de la mine din firma in care lucrez, barfa explicita, "ca intre barbati" si nu cred ca ar da bine ca o astfel de "poveste de messsenger" sa fie vazuta de tot departamentul in care lucrez. Ceea ce ar duce 50+1% la concedierea mea....

Singurele metode prin care pot demonstra ca a intrat ar fi "amprentele" ei din locuinta si faptul ca istoricul browserelor de internet arata accesarea tuturor casutelor de mesaje la ora la care eu eram la munca (si am alibi, evident).

In plus, telefonic mi-a marturisit ca da, a intrat si ca da, "ca sa ma pedepseasca" pentru ca am fost un partener rau si ca am mintit-o se va razbuna pe mine in felul asta. Trimitand tuturor femeilor din firma si directorului general conversatiile respective.

Multumesc pentru raspuns domnule danpopescu insa plangerea mea nu trebuie sa aiba o baza "doveditoare"? sau de la plangere in sus incepe ancheta? pentru ca ar trebui sa se ia amprente din casa, si mai presus de toate, ar trebui ca persoana indreptatita sa ceara desecretizarea conversatiilor telefonice in care ea imi spune cum a facut copii dupa cheile mele, cum a intrat la mine in casa si cum mi-a citit corespondenta si mi-a rascolit calculatorul bagandu-si nasul peste tot.
Buna ziua,
Fosta mea prietena a reusit sa intre fara consimtamantul meu si fara sa stiu in apartamentul in care locuiesc.
Mi-a citit toata corespondenta din mesageria facebook, a copiat-o pe stick, a facut print screenuri si acum ma ameninta ca trimite totul la mine la munca (sefului, colegilor, etc).
In eventualitatea in care o va face, care este modalitatea legala in care o pot trimite in judecata pentru ca din cate stiu asta se pedepseste penal si cum pot cere daune financiare in cazul in care imi pierd jobul?