avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Activitate sanders

Activitate sanders

in 2008 am incheiat un contract pentru accesarea ulterioara a unui credit tip "banca pentru locuinte"! Inca nu stiau nici salariatii bancii despre ce este vorba, contractul a fost intocmit pe un formular, olograf! Eu, singura, am aincheiat acest contract, fara contributia sau acceptul sotului! Din ianuarue 2016 ma tot chinui sa primesc suma care mi se cuvine, drept credit (10.000 lei cu dobanda prevazuta in contract, 5%) dupa ce m-au obligat sa-mi inchid carduri de credit in valoare de peste 21.000 lei, nu vor sa-mi acorde creditul, daca nu-l aduc pe sot, de care sunt despartita in fapt, din 1998 cand am plecat cu serviciul in alta localitate, ca si co-debitor!! In 2008 nu am primit conditiile de creditare pentru acest tip de credit si nu mi se pare corect sa-mi puna asemenea conditii! Nu vreau sa divortam legal, pentru ca avem un singur copil si nu vreau sa se risipeasca ceea ce am strans o viata! Venitul meu este suficient pentru acest credit, dar sunt smecheri! Venitul sotului nu se ia in calcul, in schimb se ia in calcul la cheltuieli! Asa ceva nu am mai auzit! Ce ar trebui sa fac, dupa ce mi-au adus acest prejudiciu material (inchiderea cardurilor de credit) si moral ( nu e treaba lor daca eu stau cu sotul sau nu)