avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate dan44

Activitate dan44

Buna ziua . va relatez pe scurt o problema legata de un concurs de angajare ca sofer in sistemul bugetar . In anul 2015 am participat la doua concursuri organizate se aceeasi institutie si am cazut la proba scrisa . in luna aprilue 2016 m.am inscris din nou si am fost respins la concursul de dosare ,am facut cobtetatie si am fost admis . am participat la proba scrisa am luat nota de trecere dar am facut din nou contestatie pebtruca dupa parerea mea nota teebuia sa fie mai mare .,rezultatul contestatiei a fost cu 4 sutimi mai mic decat cel initial . Am fost admis si la interviu unde bineinteles p.am picat.Mentionez ca la interviu sau dat si cateva subiecte in nr de patru din afara bibliografiei . .insa nu am mai facut contetatie . .Tot odata in contestatia de la proba scrisa am cerut sa vad lucrarea si am vazuto insa vreau sa va intreb este corect ca ,corectarea sa se faca direct pe lucrare ?mentionez ca era corectata cu pix rosu si fiecare subiect era bifat si notat . Deasemenea am vazut tot pe lucrare si notele date de comisia de contestatie in acelasi mod. Notele corectorilor din cele doua comisii erau in nr de doua . una a primei si cealalta a urmatoarei comisii cu alta culoare. Va rog spuneti.mi ce as putea face incontinuare si daca as avea castig de cauza . va multumesc .