avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate AlexandraDafi

Activitate AlexandraDafi

Buna ziua,
Am un SRL si ca activitate secundara codul CAEN 5520. Am o casa cu 3 camere pe care as dori sa o inchiriez in regim hotelier, nu ca pensiune neaparat. Imi trebuie certificat de clasificare pentru asta si care ar fi impozitul pe venit care ar trebui platit in acest caz?
Buna ziua,
Sfatuiti-ma va rog, cum sa formulez un mail.
Am lucrat in ultimii 5 ani la o firma, am renegociat salariul la telefon( nici un angajament in scris), binenteles ca nu am primit nimic in plus la urmatorul salariu, ceea ce m-a determinat sa inaintez o cerere de demisie. Intre timp, s-a schimbat seful unitatii. Fiind in perioada de preaviz, mi s-a intocmic un referat "gras" care a fost trimis la comisia de disciplina. Pe perioada cercetarilor , am fost "suspendatata". S-a terminat perioada de suspendare, s-a intrunit comisia... pe mine nu m-a anuntat nimeni nimic.Normal sunt inca in preaviz, mai am si zile de concediu de luat, dar nu mi se pare normal sa mai merg acolo daca am fost suspendata. Intre timp eu mi-am gasit alt job, dar nu stiu care e situatia mea si as vrea sa scriu un mail la HR .
Cum sa-l formulez?