avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 493 soluții astăzi
Forum Activitate DragoiA

Activitate DragoiA

Sunt majora 30 ani,carte de identitate provizorie mi am facut,doar ca in luna iulie ma casatoresc si am nevoie si de certificatul de nastere! Intrebarea mea era daca ma poate ajuta mama cu demersurile pt aceasta situatie dat fiind faptul ca ea are procura de la sora mea. Trebuie sa ma ia in spatiu??? Sau care este solutia?
Vorbesc de certificatul de nastere,nu este o greseala! La un moment dat parintii mei nu mi-au gasit certificatul de nastere si s-au dus sa-mi elibereze altul,doar ca n-au fost atenti si mi-au gresit ziua nasterii in loc de 05.06 mi-au scris 03.06. In 2009 mi am facut buletin in sector 2 Buc si m-am prezentat la sectie cu toate actele necesare si cu certificatul de nastere cu datele mele corecte 05.06! M am dus sa mi schimb buletinul cu toate actele si mi s a spus ca nu pot sa l fac deoarece in baza de date primul certificat corect emis este anulat de ultimul,chiar daca actul de identitate din 2009 a fost emis de POLITIE cu certificatul de nastere anulat deoarece "nu era pusa la punct baza de date"
Buna ziua,

Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu urmatoarea problema,trebuie sa-mi fac certificatul de nastere deoarece mi s-a anulat certificatul,pe adresa din buletin parintii mei i-au lasat apartamentul sorei mele(donatie) care este plecata in strainatate,dar i a lasat si o procura!pot sa mi fac certificatul de nastere in aceste conditii?