avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate Stefancatar

Activitate Stefancatar

Da este hotarare definitiva am parcurs practic toate etapele ....acum ma gandesc la faptul ca cei de la banca s-au gandit ca o sa castig procesul si mi-au accordat despagubirea pentru a nu cere daune morale ...
Teoretic din punctul meu de vedere daca contul este acum 0 , iar creditul a fost rambursat integral , Banca m-ai are cale de intoarcere asupra mea ? La modul ar putea inca sa-mi mai ceara banii pentru ca am pierdut procesul ? Va Multumesc
Va salut si va respect ,
O sa va povestesc pe scurt toata povestea , in 2010 tatal meu a luat un credit cu buletinul de 10 000 euro si asigurare credit doar in caz de deces, iar in 2013 a murit cancer ... iar cei de la banca I N G Asigurari nu au vrut sa ramburseze creditul catre I N G Bank pe motivul ca inaintea semnarii contractului el suferea de diabet.
OK eu si mama i-am dat in judecata iar in timpul procesului ( acum 2 luni) am primit o foaie de la banca un extras de cont oficial cu toate datele care fac referire la contul lui tata precum ca a fost acceptat Rambursarea Creditului Integral in valoare de 41.099 lei .
In schimb acum o saptamana noi am pierdut procesul cu banca ... pentru ca in contract evident sunt numai clauze abuzive care sa iasa numai ei in castig.
Intrebarea mea este : Daca am pierdut procesul iar noi avem dovada in original trimisa de cei de la banca precum ca contul lui Tata este " 0 " si creditul este rambursat integral ... Banca ar m-ai avea ceva sa ne faca daca practic s-au pacalit ?
Va multumesc din suflet celor care isi aloca putin din timpul lor liber sa citeasca povestea mea.