avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate ani_ela

Activitate ani_ela

Buna ziua,

Sunt PFA cu domeniul de activitate (vi-l atasez mai jos). Lucrez pentru o firma, interemediez vanzari (sunt director vanzari) si la fiecare vanzare incasez un comision. Activitatea aceasta abia o incep insa ca sa le pot factura comisionul incasat conform fiecarui contract trebuie sa am un cod CAEN de intermediere vanzari sau servicii...
Am nevoie de sfatul dvs daca trebuie sa schimb unul dintre activitatile secundare sau pot adauga unul nou si ce implica aceasta actiune din punct de vedere al actelor si al costurilor. Evenetual daca ma puteti sfatui ce cod CAEN corect ar trebui sa aleg.
Domeniul firmei la care lucrez este vanzari de cazi de hidromasaj, saune si mobilier gradina, eu intermediez vanzarea si incasez un comision (exista un contract de comision intre mine si firma angajatoare).

Activitate principala: Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet: CAEN 4791

Activitati secundare:

· 4743 Comert cu amanuntul al echipamentelor audio/video in magazine specializate;

· 4751- Comert cu amanuntul al textilelor , in magazine specializate;

· 4754- Comert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electrocasnice in magazine specializate;

· 4759 - Comert cu amanuntul al mobilei, al articolelelor de iluminat si al articolelor de uz casnic, n.c.a. in magazine specializate;

· 4764- Comert cu amanuntul al echipamentelor sportive in magazine specializate;

· 4765 - Comert cu amanuntul al jocurilor si jucariilor in magazine specializate;

· 4771- Comert cu amanuntul al imbracamintei in in magazine specializate;

· 4772- Comert cu amanuntul al incaltamintei si articolelor din piele in magazine specializate;

· 4775- Comert cu amanuntul al cosmeticelor si de parfumerie in magazine specializate;

· 4777- Comert cu amanuntul ceasurilor si bijuteriilor(imitatii) in magazine specializate;

· 4778- Comert cu amanuntul al altor bunuri noi in magazine specializate;

· 4778- Comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie in magazine specializate;


Multumesc anticipat,
Aniela Samuel