avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1835 soluții astăzi
Forum Activitate brigittalengyel

Activitate brigittalengyel

Răspuns la discuția Somaj si stimulent
Multumesc
Discuție Somaj
Buna seara .dupa apsolvirea postlicealei de asistent medical 2009 am si fost angajata pana in iunie 2014 cand am intrat in concediu de maternitate.m am reintors in iulie 2016 iar acum dipa 6 luni ies in somaj.(mentionez k am fost angajata cu salariu minin ).intrebarea mea este cat timp voi primi somaj si aproximativ cati bani as putea primi.multumesc
Buna seara.am fost in concediu de maternitate si m am intors la servici mai repede cu 2 luni pt a beneficia de stimulent.au trecut 6 luni si firma ma trimite in somaj.intrebarea este daca in 2-3 luni fiind in somaj (in somaj nu beneficiez de stimulent) ma angajez la alta firma pot sa imi cer iarasi stimulent pt perioada care ramane pana la implinirea copilului pana la 3 ani?
Multumesc
Dar daca mi s ar reduce programul de lucru de la 8 ore la 4 ore?
Dar daca as intra in concediu fara plata vreo 2 luni?
Buna seara.lucrez la un cabinet medical din 2009 pana in 2014 cand am intrat in concediu de maternitate iar in 2016 m am reintors la servici cu 60 de zile pt a beneficia de stimulent de insertie.au trecut 6 luni si se pare ce voi intra in somaj.intrebarea mea este:voi mai beneficia de stimulent pana ce fetita mea implineste 3 ani ?si cat bani voi primi ca somaj si pt cst timp.?multumesc
Răspuns la discuția stimulent de insertie
cu data de 27 iunie ar fi bine sau mai repede?
buna ziua am si eu o intrebare
fetita mea inplineste 2 ani in 3 septembrie 2016
intrebarea mea este pot sa beneficiez de stimulent de insertie pana la 3 ani daca ma intorc la 1 iulie 2016 la servici sau trebuie mai repede ?