avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1664 soluții astăzi
Forum Activitate Christian03

Activitate Christian03

A spus ori la sediu ori la job, la sectie nu am timp de asa ceva sa ajung, si la munca nu as vrea sa discut asa ceva, cel mai bine cred ca e la sectie. Cand vine vorba de onorariu unui avocat pt astfel de caz, aveti ideea cu marja de eroare mare, cam la cat se ridica toata treaba ?
Plangere a fost depusa sub forma de amenintare sau ceva de acest gen, dar este normal sa mi zici polistul de proximitate asa ceva prin telefon ? si sa mi zica sa ne ne vedem asa undeva pe strada random ? Ar fii nevoie de un avocat ? sau mai intai sa ma duc sa vad despre ce e vorba si dupa sa revin.
Buna ziua,

Am si eu o problema cu o ruda. In urma unei altercatii telefonice, mentionez totul s a intamplat numai la telefon, ne am certat, ruda nu se oprea din injurat si jignit si i am zis orice sa taca din gura. I-am zis sa aiba grija cand iese de la munca, fara a a avea vreo intentie sa fac ceva, pur si simplu vroiam sa taca, ma suna si imi dadea sms uri continuu. Respectivul mi a deschis o plangere si acum un politist de proximitate vrea sa ne vedem. E normal asa ceva ? adica ce treaba are politistul cu mine nu a vazut toate mesajele ? eu i am zis orice doar sa taca nu s a oprit, am dat block si m am oprit. Am nevoie de avocat pt asa ceva ?
Mentionez ca nu inca nu am stabilit o data cand sa ma vad cu politistul, exista un timp pt asa ceva ? sau nu stiu, sa caut un avocat cat mai repede ?