avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate vanip

Activitate vanip

In jurul terenului nostru si alti proprietari au obtinut trecerea în intravilan, caci în perspectivele de urbanizare a judetului Ilfov, aceasta zona care e stabatuta de un inportant drum national, va fi afectat altor destinatii decît agricultura.

Va multumim ca ati gasit timpul sa ne raspundeti, dar am fi dorit sa avem un sfat concrect.

Daca ne puteti da lamuriri în acest sens, va multumim anticipat si va dorim mult bine si sanatate.
Terenul nostru are 20 ha si se gaseste în Ilfov. Pe titlul de proprietate, este scis ca are folosinta agricola. Nu avem nici un proiect, dar dorim sa obtinem avizele cu speranta ca îl putem vinde mai repede si cu un pret mai avantajos. Primaria comunei ne cere sa prezentam un proiect si documentatia respectiva.

E posibil sa facem PUZ-ul fara sa avem un proiect autentic ?
E posibil sa obtinem scoaterea cin circuitul agricol fara sa prezentam planuri si caiet de sarcini ?

Multumesc anticipat.

Precizez ca în 2009 am obtinut avizul favorabil si din partea Primariei si de la CJ-Ilfov , Certificat de Urbanism. Din pacate n-am mers la ANIF si valabilitatea aprobarilor a expirat.