avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 879 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters401199

Activitate ContSters401199

Multumesc frumos ptr. informatie!
CAND o sa fiti in situatia de fata o sa vedeti multe legaturi! Odata ce sotia mea nu lucreaza obligatiile ei imi revin mie ptr,ca eu sunt capul familiei ,cel care am fost de accord sa ma casatoresc cu ea asumandu-mi responsabilitatile ei!!! Nu e treaba dvs sa puneti asa pb.E alegerea mea!!!
Suma de 50 euro e ceea ce merita nu fata ci mama fetei mele.Cum v-ati simti dvs sa aveti un copil cu care sa nu dormiti niciodata si fostul partener sa faca CE VREA CU EA...sa nu imi lase fata singura sa vina la noi in casa , desi parintii mei traiesc in acelasi careu de blocuri, sa nu lase fetita sa viziteze bunicii, sa nu ii cunoasca la 4 ani???? Stiu ca nu sunt bani multi 50 euro , am dorit si sa le dau pui de tara si au refuzat, plus ca de cate ori vin acasa ii aduc multe haine si ii cumpar lucruri mari(bicicleta, trotineta).
Sa va indoiti cat vreti despre veniturile mele ca numai eu stiu cum se fac banii aici! Si asta nu e treaba dvs ci doar a autoritatilor in masura sa judece cazul!!! Vedeti-va de treburile dvs! Nu am cerut sfaturi despre cum se creste un copil si cat se cheltuieste cu el ca stiu asta destul de bine!!!
Incercati sa va tineti sfaturile ptr dvs referitor la ce am eu de facut si sa nu credeti ca fetita mea nu duce un trai decent traind intr-un apt. cu 3 camere impreuna cu mama ei si cu bunicii ei, casa in care sunt 4 venituri mari plus banii mei plus ajutorul care il primeste de la sora ei stabilita si ea in strainatate!!!!
MI-AS dori ca toti copii din lume sa o duca ca si ea in ce priveste lucrurile materiale!!
Plus ca inainte de a ma recasatorii am platit inclusiv nasterea la o clinica privata si multi mai multi bani si pachete ii trimiteam!
Sunteti o egoista cand spuneti ca in loc sa imi ingrijesc propriul copil cum trebuie am grija si de copilul sotiei!!! Pentru mine copilul meu este EXACT la fel ca si copilul sotiei mele!!! Copii nu sunt vinovati de greselile parintilor!
Nu va mai dati cu parerea pana nu cunoasteti toata problema exct asa cum este!
Buna.ma intereseaza daca ma puteti ajuta cu un raspuns la problema mea.Am o fetita din prima casatorie,pana acum 2 ani ii dadeam pensia alimentara in Ro 100 euro dar de 1 m-am recasatorit si am diminuat pensia la 50 euro deoarece sotia mea nu lucreza si dealtfel are si ea resposabilitatea de a oferi pensie alimentara baiatului ei.Noi locuim in Irlanda iar eu lucreaz pe cont propriu de intretinere case,deschizandu-mi PFA...Fosta sotie doreste mai multi bani si noi am dovedit prin acte ca nu castigam cat este minimul din Irlanda pe economie si am inteles de la avocat ca judecatoria din Romania obliga sa platim minimul din Irlanda daca nu reiese din acte o suma mai mare de 500 euro pe luna...Dar nu mi se pare corect daca dovedesc real prin acte ca nu pot plati mai mult de 50 euro pe luna sa ma forteze la minimul pe ec din Irlanda...va rog sa ma ajutati ,ce sfaturi imi oferiti?Multumesc.