avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters401554

Activitate ContSters401554

Răspuns la discuția Poprire peste limita
Multumesc , in data de 05.08.2016 mi-a fost deja oprita suma de 510 ron. Am sunat executorul care spune ca este vina banci ca nu a actualizat plata si banca sune ca este vina executorului si eu intre timp platesc ceva ce nu exista scris pe executare.
Buna ziua...am avut un overdraf de 2776 lei la care am intarziat cu plata pentru ca am schimbat locul de munca..am schimbat locul de munca in iunie 2015 in noiembrie am depus 50 lei pe contul de overdraft . In data de 14 martie am anuntat telefonuc banca ca am platit 300 ron urmand ca la sf luni sa mai platesc 200 ron la care am chitante. In data de 10 mai am depus suma de 900 ron..cu intentia sa inchid acest cont asa ca in data fe 10 iunie am platit 1000 ron , in timp ce am facut plata era totul in regula comunicand casierului ca vreau sa inchid contul si vreau sa stiu cat imi ramane de plata cu tot cu inchidere...acesta mi.a comunicat ca in jur de 200 lei. Dupa cele 2 depuneri in mai si iunie se vede ca unul este intentionat sa plateasca. In data de 4 august ajung la munca si primesc de la hr o executare silita pe suma de 2100 lei din data de 21.06.2016 din care 1590 ron datoria catre banca si 509 ron pt exectutor. A doua zi am mers sa scot salariul am fost surprinsa sa aflul ca am cardul blocat din cauza executari silite. Tin sa precizez ca eu la data de 10.06.2016 eram datoare catre banca cu suma de 574 ronconform extrasului de cont. Am mers la banca pentru explicatii si angajata bancii a spus ca da eu am platit dar am platit in contul meu si nu in contul executorului. Normal ca am platit in contul meu daca nu stiam nimic de acest executor.Nu inteleg de ce am primit doar in 04.08.2016 instiintarea pe o suma care in momentul de fata nu exista.? De ce nu a fost actualizata plata mea din 10 iunie?