avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Activitate blueobelix

Activitate blueobelix

Pai cred ca si de aceea nici nu mi-au raspuns dar cred ca este de competenta DNA atunci cnd un politist se foloseste de pozitia lui sociala pentru avantaj judecatoresc
Nu mi se pare ca ti-am intalcat nici un drept ba dimpotriva mi se pare ca domnul incearca sa imi bage pumnul in gura datorita functiei sale.
Wow, mi se pare ca mi se raspunde cu pathos de catre niste oameni ce nu cunosc legea si nu isi cunosc drepturile si libertatile cetatenesti si vor sa ma faca sa imi fie frica de proces. Sunt persoana fizica si am dreptul la libera exprimare. Oricine poate spune despre oricine pe Facebook ca e corupt, o facem cu totii pe paginile lor sau pe paginile personale... Cum spunea si cineva mai devreme, Facebook nu se considera mass-media si in plus eu nu imi mai vad comentariile acolo si CU SIGURANTA nu i s-a adus nici un prejudiciu banesc! Singurul prejudiciu banesc care se aduce de fapt daca stam bine sa ne gandim fiind EL ce isi pierde timp pretios de a posta pe Facebook la locul de munca dar HEI! Suntem o tara libera, si politistii au drepturi, cu totii avem dreptul la o pagina personala si cu totii putem edita ce scrie pe facebook. Facebook e o unealta mult prea flexibila pentru a constitui un obiect de judecata!

Nu caut probleme si sper din suflet ca GOdina isi va vedea la randul lui de pagina lui aducatoare de profit ca eu nu am chef de nici o judecata cu dansul, poate sa continue linistit activitatea .

PS: daca vreti sa veniti cu o contributie reala postarii consultati legea , nu cat de moral sau imoral este din partea mea ca ma apar prin lege! Va multumesc!
Si eu pot cere daune : daune ca in loc sa se ocupe de trafic el se ocupa de like-uri in timpul serviciului pe banii publici
Imi pare rau dar dansul este o persoana publica si isi asuma responsabilitatea faimei sale. Daca nu ii convine sa fie criticat sa nu isi faca pagini...De ce dansul are voie sa aduca propaganda si eu nu am dreptul la libera exprimare? Exact asta e mesajul care l-a deranjat asa tare [ link extern ]
In plus mi-a eliminat toate mesajele cu continut suparator . Romania: tara unde numai politistii pot spune ce vor !
Conform Noului Cod Penal (2014) insulta nu mai este considerata infracțiune.
Conform Noului Cod Penal (2014) calomnia nu mai este considerata infracțiune.
Nu e o gluma. Mister Marian Godina; ocupatie: eroul national al Romaniei ma ameninta ca ma va da in judecata si sa ma pregatesc . Ce e de facut in acest caz? Sunt destul de sigur ca e ilegal si se considera agresiune si intimidare ceea incearca dansul sa faca... dar pana una alta nu am avut nevoie de avocati niciodata si sper ca nu voi avea nici pe viitor dar iata ma vad in fata faptului implinit...aici cerandu-va ajutor. [ link extern ]
Voi posta pe viitor si continuarea conversatiei si circumstantele despre cum s-a ajuns la aceasta neintelegere.