avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Activitate eu048

Activitate eu048

buna ziua
as dori un raspuns pentru problema mea
tatal meu este paralizat de 9 ani si locuieste cu concubina lui de aproape 25 de ani dar fara a avea domiciliul la adresa aceea.De cand tata meu este paralizat ,aceasta femeie a obtinut prin diverse metode si sfatuita de un avocat ,dreptul de a fii trecuta in spatiu desi actele garsonierei erau la mine.L-a dat in judecata si cred ca a fost trecuta in extrasul de carte funciara dar nu stiu in ce calitate ptr ca nu vrea sa imi zica .In toti acesti ani tata nu a fost ingrijit decat la limita eu si fratii mei fiind foarte nemultumiti de ea.Nu am luat masuri desi am vrut sa o alungam deoarece tatal meu ne-a rugat sa o lasam in pace si i-am respectat dorinta eu mergand in acest timp mereu sa vad de el .Acum insa lucrurile s-au inrautatit ptr ca doamna si-a pierdut rabdarea si nu vreau sa mint si sanatatea si nu mai are grija de el decat doar il hraneste, tatal meu ramanand de multe ori murdar pana ajung eu.Aceasta femeie primeste o suma de bani fumoasa de la stat lunar sa aiba grija de el dar ea considera ca acesti bani i se cuvin ca sta cu el, ca si un salar ,nu sa angajeze o femeie sa o ajute ptr ca nu mai poate sa il ingrijeasca.Ea foloseste banii sa isi ajute proprii copii si pensia ei o aduna pe card ,toate cheltuielile cu medicamentele si alte chelt dar si bunurile cumparate in casa sunt din pensia tatalui meu .mentionez ca tatal meu este total imobilizat si nu se poate exprima ,nu poate semna nici un act ,nu stiu cum femeia a obtinut acte in favorea ei .Intrebarea mea este ,daca tatal meu va deceda eu si fratii mei ce drepturi avem asupra garsonierei si aceasta femeie cu ce se alege .Cum putem sa ne cerem drepturile daca ea este trecuta deja in cartea funciara fara sa fie casatoriti.
Va multumesc,As dori un raspuns urgent deoarece tatal meu nu este pprea bine