avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1143 soluții astăzi
Forum Activitate cookiem0nster

Activitate cookiem0nster

Buna ziua! In cele ce urmeaza voi da detalii in vederea unei bune intelegeri a situatiei de catre Dvs.

In urma cu cativa ani, fiind minora, in timpul unei relatii cu o persoana mai in varsta cu 7 ani, am fost convinsa de respectivul ca videochatul este o idee buna si ca totul este safe. Nu voi intra mult in detalii, insa ideea principala este ca mi s-a luat buletinul si mi s-a facut contul, dupa care am inceput activitatea aceea foarte "safe" care nu a durat mult pana mi-am dat seama ca ceea ce fac este impotriva dorintelor mele si am incheiat orice legatura, inclusiv cu persoana despre care vorbesc. In consecinta acelei scurte activitati, de la care mi-am luat de mult timp gandul, mi s-a transmis de catre cunostinte ca exista poze nud cu mine in posesia unui individ, care a inceput sa le si raspandeasca.

As dori sa stiu daca exista demersuri legale pe care le-as putea lua. Nu am spus nimanui ca stiu, nu am vorbit nimic direct cu acel om. Daca voi lua actiune, o voi face direct la politie.

Va rog, as vrea sa vad raspunsuri serioase si pertinente, si nu de genul " nu stiai ca nu e bine ", " e vina ta " sau alte remarci injositoare.

Multumiri anticipate si va doresc o zi buna!