avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Activitate anton19

Activitate anton19

daca suma nu este reala ,exigibila stiu ca poate fi atacata,nu este inselaciune ?
Din suma cu care s a inscris pe tabelul creditorilor banca a primit 200 000 de euro,falimentul s a incheiat acum o luna ,trebuie platiti bani la infinit?Stiam ca in momentul declansari starii de insolventa se opresc dobanzile si penalitatile?
As vrea sa va intreb daca puteti sa ma ajutati intr o speta care eu consider ca mi a incalcat dreptul la proprietate,la o viata de familie,la viata ,
In anul 1992 impreuna cu parintii mei am inceput o afacere pe care de a lungul timpului am dezvotat o am ajuns la un moment dat la 65 de angajati,in anul 2007 am contractat un nr de 4 credite de afaceri in valoare de 1 000 000 ron , o parte din bani i am investit in constructia unui bloc impreuna cu un asociat italian , imobil pe care pana in anul 2009 am reusit sa il construiesc la rosu ,tot in acel an in urma amenintarilor bancii mi se face si o restructurae a creditului pentru care plateam 12 000 ron pe luna (rat plus dobanda )si schimbarea monedei din ron in euro cu o dobanda de 12000 ron pe luna (fara rata ).In 2010 datorita crizei am intrat in faliment iar judecatorul sindic mi a numit un practician in insolventa ca si lichidator pentru lichidarea bunurilor societatii banca s a inscris cu o suma de 355 000 euroin tabelul final iar in cel suplimentar inca aproximativ 20000 de euro .In anul 2013 mi a fost vandut un activ al societatii cu 158 000 de euro unei societati a bancii iar in 2015 mi a fost vanduta si participarea la bloc cu 75 000 ron .
Fata de vanzare am facut plangere penala la Parchetul de pe langa Tribunalul Ialomita impotriva lichidatorului judiciar si a fostului asociat (in 30 iunie 2015) pentru faptul ca introdus in contabilitate facturi ce nu se regasesc ca si cheltuiala in constructia imobilului ,facturi despre care lichidatorul stia ca nu regasesc ca si cheltuiala in constructie(mi le a trimis pe email chiar el) mai mult decat atat a denuntat contractul de asociere cu fostul asociat pe motiv ca proiectul este in imposibilitate de a fi continuat cu toate ca firma acestuia era in reorganizare si chiar s a oferit sa fie administrator judiciar al acestuia in decembrie anul trecut.
in acest moment banca mi a pus poprire pentru 345 000 de euro pe salariu atat mie cat si sotiei si vrea sa ne vanda si casa singurul lucru care ne a mai ramas