avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Activitate trafyk

Activitate trafyk

Buna seara! Mentionez inca de la inceput ca lucrez la un cinema, dar angajatorul este o firma de plasare forta de munca! In cursul zilei de azi am fost trimis acasa de catre superiorul meu si mi s-a spus ca de maine sa nu mai vin la munca, asta in urma incalcarii de catre mine a unei reguli din Regulamentul de ordine interioara. In momentul acela am fost obligat sa imi semnez demisia, lucru pe care binenteles ca nu l-am facut. I-am explicat superiorului meu ca nu e ok sa ma dea afara asa pur si simplu si ca mai indicat ar fi sa imi faca un referat ceva. El mi-a replicat ca nu vrea sa imi faca referat si ca vrea sa ma dea afara, ca nu ii zic eu lui ce sa faca.
Intrebarea mea este: care sunt drepturile mele in acest caz si daca vreau sa il actionez in judecata, am vreo sansa de castig? Si mai exact pe cine sa dau in judecata?firma la care lucrez sau firma la care sunt angajat( cu toate ca acestia din urma nu cred ca stiu de neregulile care se intampla aici). Adica 12-13 ore/ zi cate 5-6 zile /saptamana fara prea multe pauze si multe altele pe care nu are rost sa le mai amintesc.
Multumesc!