avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Activitate atomeielena

Activitate atomeielena

multumesc
buna ziua ,nu am stiut ce sa mai spun si am scris exact ce mi s a transmis de la casa pensie din barlad 5 ani si 4 luni de grupa ,acum eu v am transmis exact ce scrie ce scrie pe cartea e munca si pe adeverinta de la braila .stiu ca a fost grupa pana in 2001,dar de ce spuneti ca le am ametit am scris exact ce scrie in documente ,la barlad la casa de pensie mi s a spus ca am 5 ani 4 luni de grupa si trebuie sa ies la pensie la 57 si 4 luni ,am vrut sa mai vad si alta opinie daca se poate. eu implinesc 57 in decembrie mai clar de atat nu am ce sa mai spun ,multumesc,
buna ziua ,nu am stiut ce sa mai spun si am scris exact ce mi s a transmis de la casa pensie din barlad 5 ani si 4 luni de grupa ,acum eu v am transmis exact ce scrie ce scrie pe cartea e munca si pe adeverinta de la braila .stiu ca a fost grupa pana in 2001,dar de ce spuneti ca le am ametit am scris exact ce scrie in documente ,la barlad la casa de pensie mi s a spus ca am 5 ani 4 luni de grupa si trebuie sa ies la pensie la 57 si 4 luni ,am vrut sa mai vad si alta opinie daca se poate. eu implinesc 57 in decembrie mai clar de atat nu am ce sa mai spun ,multumesc,
buna seara ,deci eu am lucrat la combinatul de fibre artificiale braila in perioada 27 11 1984 pana la 14 08 1987 avand meseria de muncitor necalificatsi prelucrator prin aschiere incadrul sectiei mataseavand rupa a 2 a de munca in procent de 100 % conform hotararii consiliului de administratie nr 5/18.03.1990 . Temeiul juridic al incadrarii in grupa a 2 a de muncail reprezinta ord 50/1990 art 3,H.G. 559/1990 art 2,ord.MICh 969/1990 poz.2 din anexa, asa ceva mi s a trimis de la braila sa am pentru dosarul de pensie .la barlad am venit pe data de 2 09 1987 pana in prezent avand fara intreruperi grupa a doua cu 100% poz 34 pe o perioada de 13 ani 06 luni si 29 de zile si ma intereseaza cum am mai spus cand pot iesi la pensie daca in prezent se calculeaza la grupa a doua 4 luni la an ,multumesc frumos ,o seara binecuvantata sa aveti .
buna seara lucrez din noiembrie 1984 pana in prezent ,si total stagiul de cotizare realizat este de 40 de ani 1 luna si 19 zile si am 5 ani si 4 luni de grupa a 2 a 100%
buna ziua ma numesc Atomei Elena sunt din barlad jud vaslui ,nascuta
pe 21 12 1965 ,angajata din 27 11 1984,pana in prezent am 5 ani si 4 luni de grupa si ma intereseaza daca se poate cand trebuie sa ies la pensie ?multumesc frumos ,
Răspuns la discuția pensionare anticipata partiala
buna seara da nu am 54 si 1 luna am 53 si 1 lunasi am inteles daca lucrez pana la 57 si 10 luni ,dar ma intereseaza la timpul asta este vreo sansa de pensionare anticipata partiala cu penalizare si cat e ?multumesc anticipat
Răspuns la discuția pensionare anticipata partiala
buna ziua ma scuzati am gresit si eu dar dati-mi si mie o veste mai buna cu penalizare cum si cat ar fi va rog frumos ,dati-mi dreptate si mie ca am imbatranit si eu si pe deasupra mi-a mai decedat si sotul acum 6 luni deci din cauza asta ma intereseaza cu penalizare .multumesc
Răspuns la discuția pensionare anticipata partiala
buna seara din 27 11 1984 am lucrat la combinatul de fibre artificiale braila pana in 14 08 1987 iar din02 09 1987 lucrez la irb barlad .pe cartea de munca ce ni s-a dat acasa este scris "in perioada 02 09 1987 pana in 01 04 2001 am lucrat in gr 2 100% 13 ani 06 luni si 29 de zile si la sfarsitul anului asta eu zic ca fac si stagiu de 34 ani si 5 luni si ma intereseaza daca se poate pensiona anticipat partial cu penalizare si cat a-r fi ? da e cam devreme sa ma gandesc la pensionare dar daca se poate nu a-s da inapoi multumesc .
Răspuns la discuția pensionare anticipata partiala
buna seara am pus si eu o intrebare in legatura cu pensionarea anticipata partial i-mi puteti raspunde daca e posibil cu penalizare cat e cum e si ce trebuie sa fac ,multumesc