avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1879 soluții astăzi
Forum Activitate AugustinDob

Activitate AugustinDob

Buna ziua. Prietena mea a plecat din locul unde stăteam împreună si ma amenința ca vrea sa ma dea in judecata pentru hartuire si multe altele, cred ca are si pretenții materiale dar nu înțeleg de ce. Nu ne am certat,pur si simplu de la munca nu a mai venit acasă. Am încercat sa o sun si nu mi a răspuns multe zile la rand. Într un final m a sunat si a zis ca vine sa își ia hainele ramase la mine. Am observat ca își luase din haine plus alte lucruri personale dar numai la câteva zile după plecarea ei. Menționez ca locul unde locuiam nu este proprietatea mea ci a mamei mele. Am invitat o sa își ia ce are la mine si am rugat o sa facem o hârtie de mana din care sa rezulte ca si a luat ce ii aparține si nu mai are alte pretentii...ma pot aștepta sa mai vina si sa mai ceara si ce nu
este al ei. Din punct de vedere juridic îmi poate face probleme? Mi a luat si un rand de chei si nu vrea sa mi le dea. Cu siguranță plecarea era pregătită de mult si intenționez sa cred ca si a găsit pe altcineva. Este oricum alegerea ei dar vreau sa stiu ce implicații juridice pot apărea in momentele ce urmeaza.
Va mulțumesc frumos