avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2080 soluții astăzi
Forum Activitate Sebyalex

Activitate Sebyalex

Răspuns la discuția Lege parcare in fata blocului
Sunt de acord ca sunt prea multe mașini în unele orașe cartiere decât nr de parcări da sunt și parcări unde nu sunt mașini și sunt parcări cum este la mine în spatele blocului 92 locuri parcare din care 20 și un pic plătite și sa te ferească Dumnezeu sa parchezi undeva e scandal pt ca e locul lui ca el parchează de 10-15 ani acolo eu am parcare plătită și este alta mașină parcata în loc iar proprietarul care zice ca este locul lui și asa sta de 3 zile pe locul meu am pus hârtie la ștergător zicându-i frumos ca este locul meu plătit bineînțeles ca a fost luat și aruncat mi se pare absurd sa suni la politie ca e cineva parcat în locul tău și sta 10-20 mine o ora 2 da câteva zile care mai este rezolvarea aici în acest caz?
Răspuns la discuția Lege parcare in fata blocului
Legea sa modificat cel puțin în Brașov odată plătita parcarea este a parcare posesorului 24/24 nu mai este ca înainte numai un intervalul de ore spun asta pt ca am pățit-o am parcat timp de 15-20 min fără a ști ca locul este plătit și am și primit somație de la politia locala unde mi sa explicat frumos nu am fost sancționat pt ca mi sa zis ca abia sa schimbat legea da am fost sfătuit în felul următor dacă parchezi undeva i diferent ca are sau nu are fierul ala galben Sau orice tabla cu numărul mașini etc sa las în geam nr de tel pt a putea fi contactat de persoana a cui este parcarea.... Amenzile sunt destul de mari pt informații puteți suna la politia locala și vi se explica mai exact